Wyszukiwarka

W roku szkolnym 2017/18 do oddziałów przedszkolnych grup 3 i 4 latków przy Szkole Podstawowej w Wilczopolu – Kolonii uczęszcza łącznie 37 dzieci w wieku 2,5- 4 lat, w tym 20 2,5 – 3 latków i 17 czterolatków. Oddziały przedszkolne mają do swojej dyspozycji oddzielne skrzydło mieszczące się na parterze Szkoły Podstawowej znajduje się tu obszerny holl, szatnia, a także toalety, w tym toaleta dla niepełnosprawnych. Sale przedszkolne są wyremontowane i wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak tablice multimedialne, telewizory Smart czy magiczne dywany. Dzięki temu nauczyciele mogą uatrakcyjnić zajęcia i prowadzić je z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod nauczania.

Oddziały przedszkolne pracują w godzinach 7.00-17.00. W godzinach 8.00- 13.00 realizowane są zajęcia wynikające z podstawy programowej.

W godzinach popołudniowych dzieci mogą również korzystać z bogatej oferty zajęć dodatkowych, należą do nich:

• zajęcia z religii,
  • zajęcia z tańca nowoczesnego,
  • zajęcia sportowe Przedszkoliada.

W ramach projektu odbywają się dodatkowe zajęcia:

• języka angielskiego,
  • gimnastyki korekcyjnej,
  • tanecznej,
  • logopedii.

Zarówno dzieci jak i rodzice mogą również korzystać z profesjonalnego wsparcia pani psycholog.

Od początku roku dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w szeregu imprez odbywających się na terenie szkoły m.in.: zabawa taneczna z okazji Dnia Chłopaka, święto szkoły, festyn „Wloguj się do życia”, jasełka szkolne połączone z uroczystym otwarciem oddziałów przedszkolnych, a także zabawa choinkowa.

Przedszkolaki miały również możliwość zaprezentowania swoich talentów aktorskich szerszej publiczności podczas przedstawień jesiennych z okazji pasowania na przedszkolaka, a także podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka.

Wyjechały także na spektakl teatralny „Zaczarowany ołówek”, „Smok Wawelski” do Centrum Kongresowego do Lublina. Gościły również grupy teatralne na terenie przedszkola. Dzięki temu obejrzały spektakl „Kot Psot”. Uczestniczyły w warsztatach teatralnych połączonych z obejrzeniem spektaklu „Słowik”.

Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkursach plastycznych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim m. in. „Jesienny bukiet.”, „Zaczarowany świat kredek.”, „Bezpieczna droga do domu.”, „Wyślij życzenia na Święta Bożego Narodzenia.”, „Zapobiegamy pożarom.”, „Aniołki.”, „Pani Zima.”, „Zimowy pejzaż.”.

Warto zaznaczyć, że talenty naszych dzieci zostały dostrzeżone, Maciuś Łuszcz zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu „Zapobiegamy pożarom”.